"Ingyen" pénz a valóságban

Mekkora az érdeklődés a díjmentes készpénzfelvétel iránt?

Nagyobb a füstje, mint a lángja, vagy megrohamozták a bankokat a magyarok? Cikkünkből kiderül!

2013.12.07 10:05MTI

Alig pár nap alatt máris több tízezren nyilatkoztak bankjuknál, hogy februártól díjmentesen vehessék fel a pénzt számlájukról - írja a Népszabadság szombati számában.

Az újság írása szerint a bankok tapasztalatai alapján az érdeklődők, nyilatkozók alapvetően tisztában vannak a szabályozás lényegével, ugyanakkor számos részletet kevésbé ismernek, például tipikus, hogy az ügyfelek nem tudják, mi a teendő, ha egy számlához többen is hozzáférnek.

Ilyenkor elég egyiküknek nyilatkozni, az ingyenes pénzfelvétel havonta akkor is csak kétszer és összesen 150 ezer forintig jár, ha egynél több bankkártya kapcsolódik egy számlához - írja a Népszabadság.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.