Az asszony nem élte túl
Felfüggesztették az idős asszonyt elgázoló jobbikos képviselő mentelmi jogát
Halálos közúti baleset gondatlan okozásának gyanúja miatt felfüggesztette a jobbikos Ferenczi Gábor mentelmi jogát az Országgyűlés hétfőn.
2013.10.14 18:10MTI
A mentelmi jog felfüggesztését indítványozó legfőbb ügyész átirata szerint a politikus májusban Ajka belterületén autójával elütött egy 93 éves asszonyt, aki a mentőautóban elhunyt.
Az ügyészség szerint a képviselő annak ellenére nem fékezett, hogy az idős nő egyértelműen át akart kelni az úttesten, és csak akkor vészfékezett, amikor a lecsökkent távolság miatt a balesetet már nem lehetett elkerülni.
Ferenczi Gábor a mentelmi bizottság ülésén elmondta: a baleset helyszínén nem volt gyalogátkelő, és nem lépte túl a megengedett sebességet. Fékezett, de nem tudott megállni, álláspontja szerint a balesetet nem lehetett elkerülni. (A Jobbik a májusi baleset utáni közleményében azt írta: a szabályosan közlekedő politikust a szembesütő erős napfény akadályozta a megfelelő kilátásban, ezért nem vette észre az autója elé kerékpárját kitoló asszonyt.)
A Ház - a közvádas ügyekben követett gyakorlatnak megfelelően - ellenszavazat nélkül, egy tartózkodással döntött a mentelmi jog felfüggesztéséről, amit a képviselő is kért. Az Országgyűlés arról is határozott, hogy nem függeszti fel a fideszes Szekó József és a KDNP-s Rubovszky György mentelmi jogát.
Mindkettőjük ellen magánvádas feljelentés érkezett, ilyen ügyekben pedig az Országgyűlés gyakorlata az, hogy fenntartja a mentelmi jogot. Rubovszky Györgyöt, a mentelmi bizottság elnökét épp egy mentelmi ügy ismertetésekor elhangzott szavai miatt jelentette fel becsületsértésért az a kazincbarcikai nő, aki korábban a fideszes Daher Pierre ellen kezdeményezett eljárást könnyű testi sértés vétsége miatt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06