"Folytatódik a felsőoktatás leépülése"
Kevesebben jutottak be a felsőoktatásba
Az LMP szerint tovább folytatódik a felsőoktatás leépülése, idén összességében tíz százalékkal kevesebb hallgatót vettek fel, mint tavaly - közölte Osztolykán Ágnes független országgyűlési képviselő.
2013.07.25 15:05MTI
Felvettek? Nem vettek fel?
Az LMP politikusának közleménye szerint a felsőoktatási felvételi pontszámok kihirdetésével "egy egészen elképesztő, a diákok jogait sokszorosan megsértő, kiszámíthatatlan felvételi eljárás végére került pont".
Úgy fogalmazott, hogy "az eszetlen" oktatáspolitika folyományaként évek óta zuhan a felsőoktatásba jelentkezők száma, teljes zűrzavar és kiszámíthatatlanság uralkodott a felvételi jelentkezések előtti hónapokban, amikor folyamatosan változott a kormány elképzelése.
Osztolykán Ágnes szerint hiába voltak a hallgatói tiltakozások és utána a kormányzati ígérgetések, a felvételik után is óriási kérőjelek maradtak. A "brutális forráskivonás" után az sem világos, hogy a beharangozott államilag finanszírozott helyek költségeit miből fogják fedezni, miközben a változtatások további eredményeként a vidéki főiskolák újabb veszteségeket szenvednek el - hangsúlyozza.
Az LMP szerint vissza kell adni a forrásokat az intézményeknek, sőt hosszabb távon a finanszírozás mértékét a kormányváltás előtti szintekhez képest is növelni kell - zárja a közleményt.
Szerda este hozták nyilvánosságra az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat a www.felvi.hu oldalon.
Maruzsa Zoltán felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkár egy csütörtöki sajtótájékoztatón jelentette be, hogy idén összesen 95 445-en jelentkeztek valamilyen felsőoktatási intézménybe, közülük 72 159-et vettek fel, ami több mint 75 százalékos arány. Klinghammer István, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkára ugyanazon a sajtótájékoztatón közölte: a kormány teljesítette vállalásait az államilag finanszírozott felsőoktatási hallgatók felvételre vonatkozóan, 55 ezer hallgatónál többet, 58 844-et vettek fel az intézmények.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


