Nem vállalják
A régi trafikosok beintettek az átmeneti dohányárusításnak
Több régi trafikos nem vállalja az átmeneti dohányárusítást azokon a kistelepüléseken, ahol senki nem nyert koncessziót, mert túl sokba kerülne.
2013.07.20 07:23MTI"Melyik falusi trafikosnak érné meg, hogy több százezer forintot költsön az amúgy is szerény jövedelmű boltjára?" - kommentálta a Népszavának Szabóné Szabados Katalin, a Trafikkárosultak Mozgalom vezetője a bama.hu értesülését, miszerint sok kisbolt nem vállalja a dohányárusítást azon az 1150 kistelepülésen, ahol nem volt érvényes pályázat.
A lap szerint legalább 100 ezer forintos pluszköltséggel kell számolniuk a törvényileg előírt design miatt, és ha még szeptemberben is működtethetnék az üzletet, még egy 600 ezer forintos pénztárgépet is be kellene szerezniük, miközben fogalmuk sincs, meddig trafikozhatnak.
Az elmúlt hónapokban a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit (NDN) Zrt. megkereste az 1150 település polgármesterét, jelöljenek ki egyetlen embert, akit alkalmasnak látnak rá, hogy biztosítsa a dohányárusítást. Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke a lapnak azt mondta, hogy tudomása szerint, egyetlen polgármester sem élt a lehetőséggel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


