Partrendezés közben
Védett partifecskék otthonát semmisítették meg - több milliós kár keletkezett
Védett partifecskék telepeinek részbeni megsemmisítésével több millió forint kárt okoztak ismeretlenek partrendezési földmunkálatok során Tiszapüspökiben.
2013.07.04 17:45MTI
Szabó Zita, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője elmondta: a károkozást a terület természetvédelmi kezelője, a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őrszolgálatának egyik munkatársa vette észre a napokban.
A szakember bejelentette, a Tisza homokos, agyagos partján végzett területrendezési földmunkák során ismeretlenek károsították, illetve megsemmisítették az ott lévő partifecsketelepek egy részét. A Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitányságon természetkárosítás bűntett megalapozott gyanúja miatt indult eljárás, ismeretlen tettesek ellen.
A nyomozás során kiderült: a Tisza partján munkagépekkel távolították el az aljnövényzetet, amelyet azután a partfalra toltak, ennek következtében több mint egy tucat költőüreg semmisült meg a közép-tiszai tájvédelmi körzethez tartozó és Natura 2000 természetvédelmi oltalom alatt is álló területen. A rendőrök szerdán gyanúsítottként hallgattak ki az ügyben egy 65 éves budapesti férfit, a földmunkákhoz használt gépeket pedig lefoglalták.
A szóvivő hozzátette: az eset részleteit, a további felelősség kérdését, az okozott kár pontos mértékét és értékét szakértők bevonásával, büntetőeljárás keretében vizsgálja a Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitányság.
Monoki Ákos, a nemzeti park illetékes tájegységvezetője az MTI kérdésére elmondta: a partifecske természetvédelmi értéke példányonként 50 ezer forint. Rámutatott arra, hogy Tiszapüspökiben nem ez az első ilyen bűncselekmény: az elmúlt két évben ez a negyedik alkalom, hogy hasonló okból feljelentést tettek.
Közlése szerint a visszatérő problémát az okozza, hogy a helyi nyaralótulajdonosok a területre vonatkozó természetvédelmi oltalmat figyelmen kívül hagyva időről időre engedély nélkül végeznek, illetve végeztetnek tereprendezési munkákat, vagy próbálnak meg az érintett partszakaszon stégeket, lejárókat, építeni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


