Varga szerint a Fidesz nem cáfolta a kijelentést
MSZP: Vállalja fel Orbán, hogy azt mondta, leállítaná a metróépítést
Orbán Viktor, a Fidesz elnöke álljon a nyilvánosság elé, és vállalja nemrégiben egy zártkörű összejövetelen hangoztatott nézeteit, hogy leállítaná a 4-es metró beruházását és az autópálya-építéseket - hangoztatta Varga László, MSZP-s országgyűlési képviselő a Societas - Új mozgalom elnöke szombati sajtótájékoztatóján.
2008.05.31 15:00MTIOrbán Viktor, a Fidesz elnöke álljon a nyilvánosság elé, és vállalja nemrégiben egy zártkörű összejövetelen hangoztatott nézeteit, hogy leállítaná a 4-es metró beruházását és az autópálya-építéseket - hangoztatta Varga László, országgyűlési képviselő (MSZP), a Societas - Új mozgalom elnöke szombati sajtótájékoztatóján a Kálvin téri metróépítkezés helyszínén.
Koszorús László, fideszes országgyűlési képviselő úgy reagált: a 4-es metró szükségességét senki sem vitatja.
Varga László az MTI-nek azt mondta: a Fidesz részéről senki sem cáfolta a pártelnök azon kijelentéseit, amelyek szerint például leállítaná a 4-es metró projektjét, befagyasztaná a nyugdíjakat és felhagyna az autópálya-építésekkel, ha hatalomra kerülne.
Orbán Viktor és kormánya egyszer már - 1998-ban - leállította a 4-es metró beruházását, ha akkor ezt nem teszi, a metró megépülhetett volna mostanra - mondta Varga László, aki szerint az Erzsébet téri gödörhöz hasonló helyzet alakulna ki a városban, ha Orbán Viktor esetleges hatalomra kerülésekor beváltaná ígéretét.
Koszorús László, a Fidesz országgyűlési képviselője, a Fidelitas alelnöke a sajtótájékoztatón elhangzottakra közleményében így reagált: a 4-es metró szükségességét senki sem vitatja, ám az tarthatatlan, hogy az eredetileg 195 milliárd forintba kerülő beruházás kapcsán ma már 500-600 milliárd forintos költségekről van szó.
Mint írta, "a szocialisták lelepleződtek: rettegnek attól, hogy a következő polgári kormány minden korrupciógyanús esetet ki fog vizsgálni, és - az emberek jogos elvárásainak megfelelve - véget fog vetni annak a tarthatatlan gyakorlatnak, hogy a nagy állami beruházások költségei hónapról-hónapra drámai mértékben növekednek".
Kapcsolódó írások:
- Szükséges a 4-es metró, Szabadság híd
- MSZP: közös nyilatkozatot a 4-es metróért!
- Demszky: a 4-es metrónak egy nemzetközi hírű szakemberre van szüksége
- Három metrót lehetne építeni a négyesből
- Korábban is elkészülhet a 4-es metró Gellért téri állomása
- Több mint egy évet csúszik 4-es metró EU-pályázatának beadása
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


