Időjárás
Viharos széllel megérkezett a hidegfront
A hőségriasztás utolsó napjára, keddre viharos széllel megérkezett a hidegfront, amely enyhíti a több napos hőséget.
2012.08.07 07:45MTIAz erős szél miatt több térségre elsőfokú riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat, a Balatonnál, a Velencei-tónál és a Tisza-tónál egyaránt másodfokú viharjelzés van érvényben.
Az országos tiszti főorvos utasítása értelmében a múlt pénteken életbe lépett hőségriadó kedd éjfélig van érvényben.
Az előrejelzés szerint ezen a napon 27-32 Celsius-fokig emelkedhet a hőmérséklet. Az Országos Meteorológiai Szolgálat a hőség miatt már csak tizenhárom megyére - Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok, Tolna és Pest -, valamint a főváros területére adott ki elsőfokú figyelmeztetést.
Emellett viszont tizennégy megyében - Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Komárom-Esztergom, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok, Veszprém és Pest -, valamint a fővárosban a várható viharos széllökések miatt elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Ezeken a területeken a széllökések az óránkénti 70 kilométeres sebességet is meghaladhatják. Emiatt több térségre már a riasztást is kiadták.
A Balatonnál, a Velencei-tónál és a Tisza-tónál egyaránt másodfokú viharjelzés van érvényben. Másodfokú viharjelzés esetén magas és hosszú hullámokra kell számítani, ezért csónak és vitorlás nem közlekedhet a vízen.
Az Országos Meteorológia Szolgálat honlapján azt írta: a Balaton és a Velencei-tó térségében az északi, északnyugati szél a kora délelőtti órákban még gyakran lesz viharos, majd a délutáni órákban már csak erős, később élénk lökések kísérik. Estére jelentősen mérséklődik a szél. A reggeli felhősebb időt követően a nap túlnyomó részében napos idő várható, csapadék nélkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 27-28 fok körül alakul. Késő este 20-22 fok valószínű. A Balaton Siófoknál és a Velencei-tó Agárdnál egyaránt 25 fokos.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden, az MTI-nek küldött tájékoztatójában azt írta: estére a legtöbb helyen mérséklődik a légmozgás. Északkeleten (Hajdu-Bihar, Szabolcs-Szatmár, esetleg Borsod-Abaúj-Zemplén megye) csekély valószínűséggel alakulhat ki zivatar.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:24 Axiom-4 - Sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz a Dragon űrhajó Kapu Tiborral a fedélzetén
- 16:15 Hőség - Péntek éjfélig meghosszabbítják a harmadfokú hőségriasztást
- 8:53 Axiom-4 - Kapu Tibor elindult a Nemzetközi Űrállomásra
- 20:42 Hegyi Zsolt: nyugdíjba vonult az első olyan HÉV-szerelvény, amely elérte a 60 éves kort
- 18:41 KIM: társadalmi egyeztetés indult a szakképzési tanév rendjéről
- 16:39 Az AutoWallis vezeti be a régióban a NIO elektromos autómárkát
- 14:38 A Sanofi több mint 9 milliárd dollárért megvesz egy amerikai gyógyszergyártót
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06