Huszonegy hónapos projekt
Hátrányos helyzetű munkanélküliek elhelyezkedését segítő program indul Zalában
Mintegy 183 millió forint európai uniós támogatással, többszörösen hátrányos helyzetű tartós munkanélküliek társadalmi és munkaerő-piaci integrációját elősegítő program indul a zalaegerszegi kistérségben - közölte Molnár Máté, az Első Magyar-Dán Termelő Iskola Alapítvány programigazgatója pénteken Zalaegerszegen, sajtótájékoztatón.
2012.06.22 15:43MTIA konzorciumi partnerek (a Zalaegerszeg és Térsége Többcélú Kistérségi Társulás és a Zalaegerszegi Kistérségért Fejlesztési és Foglalkoztatási Nonprofit Kft.) a 21 hónapos projekt támogatási összegét a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) pályázatán nyerték el. A programba 150, álláskeresési járadékra vagy segélyre nem jogosult, 18-62 év közötti embert kívánnak bevonni. Az elvárt eredmény, hogy közülük minimum 90-en el tudjanak helyezkedni az elsődleges munkaerőpiacon. Félszázan 12 hónapos OKJ képzésben vehetnek részt; 15-15 személy számára kőműves és szerkezetlakatos, 20 ember részvételével pedig szociális gondozó és ápoló képzést indítanak.
A résztvevőket júliusban választják ki. A képzések augusztusban kezdődnek el Zalaegerszegen, az Első Magyar-Dán Termelő Iskola Alapítványnál. A résztvevők ingyenesen kapnak taneszközöket és munkaruhát, utazási költségtérítést és havi 70 ezer forint képzési támogatást is biztosítanak számukra. Az Életút iroda személyre szabott, pszichoszociális és mentális támogatást nyújt a projektben résztvevőknek, de feladatuk a képzésből és a fejlesztő tevékenységből kilépők utógondozása is. A projekt célja a zalaegerszegi kistérségben élő, többszörösen hátrányos helyzetű, alulképzett, szakmával nem, vagy a munkaerőpiacon eladhatatlan szakmával rendelkező, a közmunka vagy közcélú foglalkoztatási programokból ki, vagy oda be sem került munkanélküliek segítése, visszavezetése a munka világába - foglalta össze Molnár Máté.
Az Első Magyar-Dán Termelő Iskola Alapítvány közel két évtizedes működése során belföldi és nemzetközi pályázatokon nyert forrásokból finanszírozza a közhasznú tevékenységet. Programjaikba eddig 1614 embert vontak be. A képzésekre beiratkozottak 96 százaléka tett sikeres vizsgát, míg a középfokú szakmai végzettséget adó oktatásokon ez az arány 94-95 százalék volt. A végzettek 80-85 százalékát sikerült be-, illetve visszajuttatni az elsődleges munkaerő-piacra.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06