Az eszközkezelő megfelel
LMP: a végtörlesztés kudarc volt
A devizahitelesek végtörlesztési lehetőségét kudarcként, a Nemzeti Eszközkezelő Társaság tervezett intézkedéseit viszont jónak értékelte az Országgyűlés lakhatási albizottságának keddi ülését követően a testület elnöke.
2012.06.19 12:56MTIAz LMP-s Vágó Gábor a végtörlesztést elemezve elmondta, hogy körülbelül 170 ezer ember élt a lehetőséggel, ami közel 1354 milliárd forintot jelent. Hangsúlyozta: a Bankszövetség ülésen jelen lévő képviselője arról számolt be, hogy a legjobb adósaik végtörlesztettek, ezért az intézkedés nem a valóban rászorulóknak segített. A politikus összességében kudarcnak nevezte az intézkedést.
Az árfolyamgát kapcsán kiderült, hogy arra eddig összesen tízezren jelentkeztek, habár 28 ezren érdeklődtek a gyűjtőszámlás megoldás felől – mondta a képviselő. Véleménye szerint ennek az lehet az oka, hogy az emberek nem bíznak az államban. A Nemzeti Eszközkezelő Társaság vezérigazgatója, Csillag Tamás arról számolt be, hogy idén 35, összesen pedig 125 milliárd forint áll a program rendelkezésére – ismertette az ülésen elhangzottakat.
A társaság szeptembertől vár sok jelentkezőt és felkészült arra, hogy havi szinten 1500 ingatlant vegyenek át, amelyeket üzemeltetni is tudnak majd – mondta az albizottság elnöke. Vágó Gábor úgy fogalmazott: jó látni, hogy a kormány meghallgatta a korábbi kritikákat, ezért a társaság működése is jó irányba mozdult el Az ülésen elhangzott, hogy hamarosan megjelenik az a kormányrendelet, amelyik megváltoztatja az eszközkezelő igénybevételének szabályait – közölte a politikus.
Szavai szerint most már az is élhet a lehetőséggel, akinek csak egy gyermeke van. Ezentúl ráadásul az sem lesz kitétel, hogy a jelentkező részesüljön az aktív korúak ellátásában, ehelyett elég ha jogosult a lakhatási támogatásra. Végül úgy értékelt, hogy az LMP szerint egy olyan otthonteremtési programra lenne szükség, ami a közösségi bérlakások megteremtésére fókuszál, felélénkíti az ingatlanpiacot és az építőipart. Azt is kijelentette, hogy hosszú távon nem az egyéni tulajdon preferálása, hanem a mindenki számára lakhatást nyújtó közösségi bérlakásrendszer kiépítése lenne a megoldás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:38 Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
- 20:40 Az agrárminiszter június 4-ig felülvizsgálja az agrárkamara szabályozását
- 18:42 Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
- 8:34 FSZB: mágneses aknákat egy találtak egy gázszállítón Uszty-Luga kikötőjében
- 6:14 Új szintet lépett a terrorizmus
- 20:12 Szétverték az éjszaka a fél Bikás parkot - betörték egy népszerű söröző teraszát
- 19:00 Gyászol az ország - elpusztult Európa legidősebb hím jegesmedvéje Nyíregyházán
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


