Nincs szükség külön egyeztetésekre
Az LMP siet elhárítani a Demokratikus Koalíció közeledését
Az LMP továbbra sem törekszik egyeztetésre vagy kerekasztal-beszélgetésre a Demokratikus Koalícióval (DK) - reagált Molnár Csaba szerdai közlésére Jávor Benedek az MTI-nek. A frakcióvezető szerint a DK ügyvezető alelnökének erre vonatkozó szavai "érintőleges viszonyban vannak a valósággal".
2012.06.13 15:57MTIMolnár Csaba szerdai sajtótájékoztatóján beszélt arról, hogy a Demokratikus Koalíció szerint már idén nyáron megkezdődhetnek a szakértői egyeztetések az általuk demokratikusnak tartott ellenzéki erők, az MSZP, az LMP és a DK között, a három párt pedig később olyan politikai együttműködésbe foghat, amelynek a vége választási összefogás lehet.
A DK ügyvezető alelnöke emlékeztetett arra, hogy körülbelül két héttel korábban javasolták az MSZP és az LMP frakcióvezetőjének, kezdjenek egyeztetést a DK szerint a választások tisztaságát veszélyeztető kormányzati intézkedésekkel szembeni fellépésről.
Az LMP azt írta, hogy a DK által javasolt kérdésben teljes a demokratikus ellenzéki pártok egyetértése, és miután jelenleg is szorosan együttműködnek a parlamentben, nincs szükség külön egyeztetésekre - ismertette Jávor Benedek válaszlevelét, hozzátéve, hogy az LMP frakcióvezetője szerint ugyanakkor más konkrét ügyekben tárgyalhatnak.
Jávor Benedek ezekre reagálva azt mondta, hogy Molnár Csaba az eredeti levelében nem vetette fel a választási együttműködés kérdését és erről eddig soha nem is beszéltek. Hozzátette, saját válaszlevélben a DK helyzetértékelésével egyetértett, de egyértelművé tette, hogy nem további egyeztetésekre, hanem konkrét tettekre van szükség, ezért a javasolt kerekasztal-beszélgetésben sem kívánnak részt venni.
Hangsúlyozta, hogy egy ilyen megbeszélésen annál is nehezebb lenne részt venniük, mert azt látják, hogy a DK ügyvezető alelnöke szavaikat "előszeretettel félreérti és a nyilvánosság előtt tévesen interpretálja".
Jávor Benedek azt is megjegyezte: bár a két párt helyzetértékelésében nézetazonosság van, de az annak kialakulásához vezető út megítélésében eltérnek az álláspontok, mert az LMP nem tud eltekinteni attól, hogy milyen szerepet játszott Gyurcsány Ferenc kormánya a Fidesz kétharmados többségének létrejöttében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06