Az ország jelentős részén napos idő van
Medárd nem hozza meg az özönvizet
Az ország jelentős részén napos száraz idő lesz pénteken, Medárd napján, záporra, zivatarra az ország északnyugati területein lehet csak számítani. Kár, mert ránk férne a csapadék.
2012.06.08 11:26MTIA népi megfigyelés szerint, ha Medárdkor esik, akkor azt követően 40 napig esős idő várható. Az Országos Meteorológiai Szolgálat azt írta: Magyarországon a június az év legcsapadékosabb hónapja, tehát a sokéves meteorológiai megfigyelések alapján bizonyos mértékig elfogadható a népi megfigyelés helyessége.
Reisz András meteorológus viszont azt mondta: pénteken az ország jelentős részén zavartalan napsütés, 30 Celsius-fok körüli melegre várható. A meteorológiai szolgálat honlapja szerint péntekre csak Győr-Moson-Sopron megyére adtak ki citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetést heves zivatar miatt. Ez azt jelenti, hogy ott kis valószínűséggel, de kialakulhat heves zivatar kárt okozó szél vagy nagyméretű jég kíséretében. Emellett erős, az óránkénti 70 kilométeres sebességet is meghaladó széllökésekre is számítani lehet - tették hozzá.
Szombaton hasonlóan meleg időre kell készülni, estétől viszont már többfelé kialakulhatnak nagyobb zivatarok, és a jelenlegi előrejelzések szerint vasárnap változékony, zivataros idő várható - mondta Reisz András.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


