Elfogadták a kormányátalakítást
Gyurcsány: a parlamenti többség a kormányprogram véglegesítését akarja
A magyar parlament nagyobbik részének érdeke, hogy a szocialista önálló kormány véglegesítse programját - jelentette ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kedden Münchenben.
2008.05.14 06:54MTIAz Országgyűlés kedden 200 igen szavazattal, 142 ellenében elfogadta a minisztériumok felsorolásáról szóló törvénymódosító javaslatot, vagyis a kormányátalakítást. Ez volt a Gyurcsány Ferenc vezette kisebbségi kormány életében az első fontosabb parlamenti szavazás. Bizonyos vagyok abban, hogy ameddig mi tudunk ajánlatot tenni Magyarországnak, merre menjen előre, ezt a parlament többsége támogatni fogja - fogalmazott a miniszterelnök.
Hozzátette: ez annál is inkább így van, mert nem világos, milyen ajánlata van az ellenzéknek. Gyurcsány Ferenc megismételte korábbi álláspontját, amely szerint a 2008-as év trendforduló. Hozzátette: az általa vezetett kormány nehéz első két éven van túl, idén viszont a jövedelmek, a fogyasztás növekedésével számol.
Megjegyezte: többlettel zár a tavalyi külkereskedelmi mérleg. - Folytatjuk a közoktatás megújítását, a kutatásnak, a fejlesztésnek kiemelt szerepet szánunk a gazdaság dinamizálásában - hangsúlyozta a miniszterelnök.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


