A részletszabályok módosulnak
Navracsics: nem módosul az alaptörvény a bírák nyugdíjkorhatára ügyében
Biztosan nem kell módosítani az alaptörvényt a bírák nyugdíjkorhatára ügyében - jelentette ki Navracsics Tibor, hozzátéve: a miniszterelnök-helyettes azt azonban elképzelhetőnek tartja, hogy a részletszabályok módosulnak.
2012.01.24 09:25MTIA közigazgatási és igazságügyi miniszter - azzal összefüggésben, hogy az Európai Bizottság múlt héten a bírói tevékenység felső korhatárával kapcsolatban is kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen - kifejtette: a kormány megítélése szerint a bírák nyugdíjazásának kérdése az általános nyugdíjreform része, a cél ugyanis az, hogy az általános nyugdíjkorhatár valóban általános legyen.
Ezzel szemben az Európai Bizottság megközelítése szerint az ügyben felmerül a diszkrimináció gyanúja - emlékeztetett, megerősítve, hogy a kabinet szerint azonban az általános nyugdíjkorhatár éppen attól általános, hogy nem diszkriminatív, vagyis lehetőség szerint mindenkire vonatkozik.
Navracsics Tibor kijelentette: az alaptörvényt biztos, hogy nem kell módosítani. Véleménye szerint nem lesz szó engedményről, az azonban lehetséges, hogy közös megoldás születik. Rámutatott, jelenleg is rendelkezésre áll egy átmeneti időszak annak érdekében, hogy ne egyik napról a másikra kelljen szembesülniük a bíráknak azzal, hogy 70 helyett 62 éves korukban kell nyugdíjba menniük.
Az esetleges változtatási lehetőségek között említette ezen átmeneti időszak meghosszabbítását, valamint azt, hogy egyedi kérelem alapján valaki mégis bíró maradhasson. Az is lehet azonban, hogy megmarad a mostani rendelkezés - tette hozzá a tárcavezető.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06