Bővül a Paksi Atomerőmű
Az LMP szerint atomcsapás fenyegeti a költségvetést
Jávor Benedek, az LMP országgyűlési képviselője közölte: a Paksi Atomerőmű bővítése atomcsapás lenne a magyar költségvetésre.
2011.12.01 13:11MTIAz ellenzéki politikus szerint a döntés olyan fontosabb feladatoktól vonja el a pénzt, mint a megújuló energiaforrások, illetve az energiahatékonyság finanszírozása, vagy például a válságban lévő egészségügy.
Jávor Benedek emlékeztetett rá, hogy a nemzeti fejlesztési miniszter múlt pénteken, vagyis egy nappal a magyar adósság bóvli kategóriába sorolása után egy nappal jelentette be, hogy Magyarország egy 3 ezer milliárd forintos beruházás megkezdését tervezi.
Az LMP-s politikus szerint a piacok nem fognak finanszírozni egy ilyen kétséges megtérülésű beruházást, így az állami szerepvállalásra is szükség lenne. Jávor Benedek hozzátette: az atomerőmű bővítése óriási államadósságot hozna magával és évtizedekre előre felborítaná a magyar költségvetést.
Az ellenzéki politikus mítosznak nevezte az olcsó atomenergiát. Jávor Benedek szerint az így előállítható villamosenergia kilowattóránként 25 forintba kerülne, miközben az EU-ból 6-8 forinttal olcsóbban is be lehet szerezni az áramot.
Az LMP szerint az ország energetikai jövője a megújuló energiaforrások támogatása és energiahatékonysági intézkedések következetes végrehajtása. Jávor Benedek szerint kérdéses, hogy szükség van-e egy olyan beruházásra, amely eladósítja az államot, magas a korrupciós kockázata és drága energiát állít elő.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


