Bassár el-Aszad mögé állnak
Törökország retteg a szíriai polgárháborútól?
Törökország segíti a Bassár el-Aszad szíriai elnök ellenzékének több csoportját tömörítő Szíriai Nemzeti Tanács (SZNT) megerősödését - jelentette ki pénteken Ahmet Davutoglu török külügyminiszter. A tárcavezető szerint fennáll a veszély, hogy polgárháború tör ki az arab országban.
2011.11.18 09:58MTISegíteni fogunk az SZNT megerősítésében, abban, hogy kapcsolatokat építsen ki a nemzetközi színtéren és odahaza, a szíriai néppel - mondta a török külügyminiszter, aki már kétszer tárgyalt a szíriai ellenzéki ernyőszervezet képviselőivel.
Ahmet Davutoglu azt mondta, a török kormány politikai pártként kezeli az SZNT-t, és olyan szereplőnek tartja, amelyik tárgyalópartner lehet a szíriai válság rendezésében.
A török külügyminiszter rámutatott: a szíriai hadsereggel szembeforduló dezertőrökkel megjelent az a veszély, hogy polgárháború tör ki Szíriában. "Nehéz polgárháborúról beszélni, ha nincs két, szembenálló fél" - mondta, utalva rá, hogy ez volt a helyzet, amíg az volt a forgatókönyv, hogy "az esetek többségében" a biztonsági erők támadtak civilekre.
Törökországnak megromlott a viszonya a vele szomszédos arab országgal, amellyel korábban szövetségesi viszonyt ápolt, azután, hogy azt látta: Szíriában a karhatalom szerte az országban vérbe fojtja a március közepén kezdődött rendszerellenes tiltakozó megmozdulásokat.
Az Arab Liga felfüggesztette Szíria tagságát, és szerdán ultimátumot intézett a szíriai vezetéshez: ha három napon belül nem vet véget a tüntetőkkel szembeni erőszaknak, gazdasági büntetőintézkedéseket vezetnek be Szíria ellen. A liga döntését Ankara üdvözölte.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


