Érvényben marad a szmogriadó
Nyíregyházán még mindig fojtogat a szálló por
Nem javult Nyíregyháza levegőjének a minősége az elmúlt napokban, ezért a szabolcsi megyeszékhelyen egyelőre érvényben marad a vasárnap elrendelt szmogriadó, illetve annak riasztási fokozata.
2011.11.02 10:37MTIA Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség szerdai tájékoztatása szerint a levegőben lévő szálló por koncentrációja a városban öt, egymást követő napon meghaladta a köbméterenkénti 100 mikrogrammos riasztási küszöbértéket.
A Széna téren lévő mérőautomata-állomás adatai szerint a légszennyezettség mértéke csökkent a szombatihoz és a vasárnapihoz képest, de hétfőn és kedden még mindig az egészségügyi határértékeket meghaladó adatokat regisztráltak. A meteorológiai előrejelzések szerint a levegőminőségben jelentős javulás jövő szombatig nem várható, számottevő légmozgás az elkövetkező napokban nem valószínű, így a levegőminőség romlása folytatódhat - áll a felügyelőség közleményében.
Szerdán ismét összeül az önkormányzat szmogriadó-bizottsága, amely értékeli a helyzetet és dönt a szükséges intézkedésekről - tájékoztatott a városháza sajtószolgálata.
A helyhatóság továbbra is arra kéri a lakosságot, hogy lehetőség szerint kerüljék a személygépjárművek használatát és inkább tömegközlekedéssel utazzanak, valamint kerékpárral vagy gyalogosan közlekedjenek. A városban tűzgyújtási tilalom van érvényben. Budapesten a szálló por légköri koncentrációjának emelkedése miatt Tarlós István főpolgármester - további intézkedésig - elrendelte a szmogriadó tájékoztatási fokozatát - közölte szerdán a Főpolgármesteri Hivatal. A szmogriadó tájékoztatási fokozata van érvényben Miskolcon és Debrecenben is.
A szmogriadónak két fokozata van
A főpolgármester, illetve a polgármesterek kötelesek tájékoztatni a lakosságot, ha a szálló por koncentrációja két egymást követő napon három mérőállomáson napi átlagban meghaladja a tájékoztatási küszöbértéket, a köbméterenkénti 75 mikrogrammot. Ha pedig a szálló por mértéke két egymást követő napon, három mérőállomáson napi átlagban a köbméterenkénti 100 mikrogrammos riasztási küszöbértéket is meghaladja, és nem várható az időjárásban változás, riasztást kell elrendelni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


