Érvényes voksok
MSZP: mi vagyunk a Fidesz egyetlen soproni alternatívája
A vasárnapi soproni időközi önkormányzati választás eredménye azt bizonyítja, hogy a szocialista párt a Fidesz egyetlen alternatívája a városban - mondta hétfő délelőtti sajtótájékoztatóján Kalmár István, az MSZP helyi elnöke.
2011.10.10 11:12MTINyolcvan szavazattal kapott csak kevesebbet a szocialisták jelöltje, mint a Fidesz-KDNP-s helyi politikus, ami a győztes, de tavaly október óta jócskán megcsappant támogatottságú erő számára "erős figyelmeztetés", a szocialisták számára pedig kiugróan jó eredmény - hangoztatta.
Az, hogy a szocialista jelölt az egy évvel ezelőtti 24 helyett most a voksok 38 százalékát szerezte meg, "azt mutatja, hogy jól politizálunk, és szükség van alternatívára" - fogalmazott Kalmár István.
"Az a célunk, hogy 2014-ben valódi alternatívaként, váltópártként tudjunk megméretődni" - fogalmazott.
A késő este kihirdetett eredmény szerint a 4103 választásra jogosultból 1033-an járultak az urnákhoz, a leadott voksok tíz kivételével érvényesek voltak. A győztes 465, a második helyen végző MSZP-jelölt, Varga Zoltán Gusztáv 385, a Városvédők Összefogtunk Sopronért Egyesület által támogatott Pruzsinsky Tamás 85 voksot kapott. A Jobbik színeiben induló Ladányi Sándort 60, Németh Lászlót (LMP) 28 választó támogatta érvényes vokssal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


