Feljelentést tesznek hűtlen kezelés miatt
Hevesen reagált a Jobbik az államosításra
Az ellenzéki párt Heves megyei elnöke közölte: a Jobbik hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz a Heves Megyei Önkormányzat vagyonának államosítása miatt.
2011.10.06 13:13MTI"Mivel ezekre a tervekre egyelőre jogszabály sincs, ezért ezt a megállapodást törvénysértő módon írták alá. A Jobbik hűtlen kezelés miatt büntető feljelentést tesz" - közölte Dudás Róbert annak kapcsán, hogy a kormányfő megállapodást írt alá a 19 megyei közgyűlési elnökkel a megyei önkormányzati intézmények állami kézbe vételéről.
A kommüniké szerint volt már ehhez hasonló államosítás Magyarországon, viszont nagyon bíztak abban, hogy ez még egyszer nem fordul elő, ám tévedtek. Ugyanis ezek után a megye intézményeit nem egy választott testület fogja irányítani, hanem a mindenkori kormány, amivel sérül a megye polgárainak érdekérvényesítő képessége - értékeli a Jobbik.
A kormánynak konszolidálnia kellene az önkormányzatokat, de oly módon, hogy biztosítja a szükséges anyagi eszközöket feladataik ellátásához - közölte Dudás Róbert.
A politikus azt követően juttatta el közleményét, hogy a Heves Megyei Közgyűlés szerdán este jóváhagyta a megye vezetői és a kormány illetékesei által aláírt, a vagyon átadásáról szóló megállapodást. A 15 tagú megyegyűlés végül a 8 fideszes képviselő igen szavazatával fogadta el a megállapodást. A jelenlévő két jobbikos elutasította a határozati javaslatot, a jelen lévő szocialisták közül ketten nemmel szavaztak, míg Nagy Imre, az MSZP frakcióvezetője közölte, hogy törvénytelennek tartja az előterjesztést, ezért nem kíván részt venni a szavazásban.
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn közölte: január elsejétől az állam átveszi a megyei önkormányzati intézményeket, valamint a megyei közgyűléseknél eddig felhalmozódott mintegy 180 milliárd forintnyi adósságot is. A kormányfő tájékoztatása szerint a megállapodás végrehajtásáról szóló törvényeket még az ősszel beterjesztik, a települések egészségügyi és oktatási intézményeinek átvételéről pedig ágazati jogszabályokban rendelkeznek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


