Jön a bilincs?
Félmilliárdos mutyira bukkant a BKV-nál az ÁSZ
Az Állami Számvevőszék szerint a feltárt tények megalapozzák a hűtlen kezelés gyanúját a BKV-nál, mert a 2005-ben és 2006-ban lízingelt járművek kapcsán több mint félmilliárdos vagyoni hátrány keletkezett.
2011.09.12 09:24MTIAz Állami Számvevőszék elvégezte a Budapesti Közlekedési (BKV) Zrt. gazdálkodásának 2011. évi ellenőrzését, és a feltárt tények megalapozzák a hűtlen kezelés gyanúját - áll az ÁSZ hétfői közleményében.
A BKV 2005-2006-ban lízingszerződés keretében autóbuszokat, trolibuszokat és egyéb járműveket szerzett be.
A helyszíni ellenőrzés megállapította, hogy a lízingszerződés megkötésével a BKV nem a legelőnyösebb beszerzési formát alkalmazta, a járművek hitelkonstrukcióban történő megvásárlása a lízingszerződés díjánál jelentősen olcsóbban megvalósítható lett volna.
Bűncselekmény gyanújának megállapítása esetére az Állami Számvevőszékről szóló törvény az illetékes nyomozó hatóság haladéktalan értesítését írja elő, így az ÁSZ - 500-700 millió forint összegűre becsülhető vagyoni hátrányt okozó - hűtlen kezelés elkövetésének gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon - írták.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06