Meghatározták a térségek feladatait
Orbán megállapodott a megyei önkormányzatokkal
A Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége (MÖOSZ) közölte: megállapodást kötött csütörtökön Orbán Viktor miniszterelnök a 19 megyei önkormányzat vezetőjével a jövőbeli feladatokról és a felelősségről.
2011.07.14 19:33MTIA megállapodás szerint a MÖOSZ-nak, illetve a megyéknek a következő hónapokban kell elkészíteniük az ország területfejlesztési koncepcióját, a közép- és hosszú távú területi fejlesztés stratégiáját. Ennek összhangban kell lennie a megyéknek az újjászervezett önkormányzati rendszerben betöltött szerepével - olvasható a közleményben.
A közlemény szerint a kormányfő és az önkormányzati vezetők egyetértettek abban, hogy Magyarország megújítása csak úgy képzelhető el, ha a fejlesztéspolitikán belül a térségi- és a megyei területfejlesztést teljesen újjászervezik.
Az átszervezés elkerülhetetlen - az európai uniós támogatási rendszertől függetlenül is, de a 2014-ben kezdődő új uniós költségvetési időszakra való felkészülés is indokolja. Ezért olyan intézményrendszerre van szükség, amely hosszabb távon is garantálhatja a fejlesztési ráfordítások hatékony, gazdaságos és hatásos hasznosulását - zárul a közlemény.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


