Ne üljünk Navarába
Elbukott a törésteszten a Nissan Navara
Gyalázatosan rosszul szerepelt az EuroNCAp töréstesztjén a Nissan Navara: életveszélyesnek minősítették a pickupot, így persze meg is bukott a próbán. Sikerült hoznia a kínai kocsik színvonalát - amire nehéz lenne felvágni.
2008.02.26 19:20ma.hu
A Nissan Navara nagyon csúnyán leszerepelt az EuroNCAP törésteszten: a szokásos 64 kilométeres sebességnél éltveszélyes sérülésnek megfelelő károkat szenvedtek a tesztbabák.
Az alváz összerogyott az ütközés oldalán, az utascella eldeformálódott, a műszerfal erős térd- és combsérüléseket okozott. Veszélybe került továbbá a sofőr melkastájéka, illetve az elől ülők feje és nyaka is.
Az ok: a légzsákok és övfeszítők nem megfelelő időzítése - mint a gyár le is szögezte gyorsan, ezek csak a 2007 május-december között gyártott, 2008-as modellévű kocsikban vannak így hangolva. A szoftveren javítottak, ezzel háromcsillagosra tornászva fel az eredményt - legalábbis a Nissan szerint, az EuroNCAP még nem közölt új adatokat.
Biztos, ami biztos: a gyár a szóba jöhető kocsikra szervízkampányt hirdetett: javítják az életveszélyes elemeket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


