Egy megdöbbentő, újszerű kreáció
Karbon Cayenne a Mansorytól
A kizárólag szuper-sportkocsikkal foglalkozó svájci Mansory a Porsche Cayenne Turbo S-t vette szárnyai alá és egy hihetetlen aszfalttorpedót faragott belőle.
2009.09.09 07:51autoblog.huA Frankfurtban élőben megtekinthető full karbon gépezet előtt senki nem megy majd el szó nélkül. A Cayenne karosszériáját szinte teljes egészében szénszálból formálták újra. Az első és a hátsó szoknya, az ajtók, a motorháztető és a gyárinál 8 centiméterrel szélesebb sárvédők mind könnyű és merev karbonból, speciális eljárással készültek.
Jelentősen csökkent ezáltal a Cayenne tömege, ráadásul a 4,8 literes turbómotort is alaposan felpiszkálták a Mansory emberei. Nagyobbra cserélték a gyári feltöltőt, akadálymentesítették a szívó- és a kipufogóoldalt, továbbá átírták a motorvezérlést. A sofőr belülről állíthatja a kipufogó hangzását. A V8-as aggregát 710 lóerőt és 900 Nm nyomatékot küld az aszfaltra. A csúcssebesség 302 km/óra.

A tengelyvégeken turbina dizájnú 11 x 23 colos kovácsolt Mansory felnik terpeszkednek, brutális, 315/25/23-as méretű abroncsokkal. A szükséges ültetést a Mansory egy sport légrugó modullal oldotta meg; a sofőr parancsára a jármű akár 45 mm-t is lehasal. Az utastér nem kevésbé káprázatos, mint a külső. Csakis a legjobb minőségű bőrt és szarvasbőrt alkalmazták benne, de az igazi szenzáció az utasteret két részre szétválasztó középkonzol.
Egyedi hangulatot teremt a négy karbon héjas kagylóülés. Természetesen akad a fedélzeten néhány képernyő, DVD lejátszó, laptop internet kapcsolattal - a vevő kívánságának megfelelően. A légzsákos sportkormány és a különleges alumínium pedálok teszik fel a pontot az i-re.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


