Innovatív, U-alakú motorháztető-légzsák
Kifejlesztették a motorháztető-légzsákot
Az új autók ma már zömében jól teljesítenek a törésteszteken. Felnőttutas-védelem és gyermekvédelem területén a legerősebbek, ám általában gyengélkednek a gyalogosvédelmet illetően.
2009.05.05 10:29autoblog.huPersze, egy magas orrú terepjáróval szemben a gyalogosnak kevés esélye van; azonban a laposabb személyautókkal való ütközést az egyre kifinomultabb passzív biztonsági megoldásoknak köszönhetően meg lehet úszni.
Most egy újabb ígéretes fejlesztés látott napvilágot: a Cranfield Egyetemen kifejlesztették az innovatív, U-alakú motorháztető-légzsákot, amely megakadályozza, hogy az elgázolt személy nekiütődjön a szélvédőnek vagy az A-oszlopnak, amely a kimutatások szerint a legtöbb halálesetet okozza.
A légzsák a motorháztető alól fújódik fel, egyúttal meg is emeli azt. A Fiat Stilóba épített próba-légzsák a tesztek tanúsága szerint 50 százalékkal mérsékeli a sérüléseket. A Cranfield Egyetem csapata bízik benne, hogy a motorháztető-légzsák öt éven belül gyártásba kerül.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


