Még gyorsabb Golf dízelautó!
Megérkezett a VW Golf GTD változata
A Volkswagen az új Polo, a BlueMotion termékoffenzíva és a Golf GTI után most legfrissebb újdonságával, a Golf GTD változattal jelent meg.
2009.04.08 13:22ma.huA Golf GTD 125 kW / 170 LE teljesítményű TDI-aggregátjával elsősorban a menetdinamikára nagy hangsúlyt fektető dízelautósokat célozza. Az új GTD rendkívül takarékos, ám felettébb sportos is egyben. A „GTD” jelzés immár gazdag hagyományokra tekinthet vissza a Volkswagen háza táján, az első „dízel GTI”, azaz Golf GTD ugyanis még 1982-ben jelent meg a kínálatban.
Az új GTD a hagyományoknak megfelelően legendásan alacsony üzemanyag-fogyasztással jelenik meg, common-rail erőforrása 100 kilométerenként mindössze 5,3 liter üzemanyagot igényel, kilométerenként átlagosan csupán 139 gramm szén-dioxid kibocsátása mellett. Mindezen erényeihez 222 kilométer/óra csúcssebesség és 8,1 másodperc alatti álló helyzetből 100 kilométer/óráig mért gyorsulás társul.

Akárcsak a GTI, hatfokozatú manuális sebességváltója helyett extrafelszerelésként a GTD is rendelhető a szintén hatfokozatú DSG váltóművel, amelyet számos szakértő napjaink leghatékonyabb automata konstrukciójának tart. A már alapkivitelében sportfutóművel és 17-colos könnyűfém keréktárcsákkal szerelt GTD illetve a GTI közötti közeli rokonság egyfelől rendkívül mozgékony menettulajdonságai, másfelől megjelenése és felszereltsége tekintetében is egyértelmű.
A GTD külsejével is azonnal jelzi, hogy a legsportosabb dízelmotoros Golf áll előttünk. Első lökhárítója, hűtőrácsa és fényszórói teljesen megegyeznek a GTI elemeivel, a rács piros csíkjai azonban a GTD elején krómozott változatban jelennek meg.
Az utastér kialakítása ugyancsak a Volkswagen GT-filozófiája jegyében született. A szériakivitelben szereplő „fekete-fehér” csúcs-sportülések, az alul lapított karimájú, 3-küllős bőrbevonatú sportkormány, a bőr kézifékmarkolat és váltókar-mandzsetta világosszürke díszvarrásai, illetve a fekete mennyezetkárpit mindössze néhány a GTD markáns stílusjegyei közül. Az autó hazánkban egy hónap múlva, májustól lesz rendelhető.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


