Nagy a család, nincs kerék
Drámai mértékben romlik Európában az autópiac
Drámai mértékben csökken Európában az autók eladása: januárban 26 százalékkal kevesebb új kocsit adtak el, mint az előző év azonos hónapjában.
2009.02.11 07:39MTIMint Ivan Hodac, az európai gépkocsigyártók szövetségének (ACEA) főtitkára Brüsszelben közölte, ez sokkal rosszabb adat a vártnál, és a szövetség még soha nem mért ilyen meredek zuhanást. Az ACEA szerint már tavaly decemberben is 17,8 százalékos visszaesést mutatott a piac egy évre kivetítve.
Carlos Ghosn, a francia Renault főnöke, aki egyben az ACEA elnöke, elmondta, hogy a legsúlyosabb mínuszt Európán belül Spanyolországban kell elkönyvelni: ott 43 százalékos visszaesés mutatkozik az autópiacon. Németországban ehhez képest majdhogynem paradicsomi állapotok uralkodnak: ott "mindössze" 16 százalékos volt a januárban mért csökkenés. Ghosn cselekvésre szólította fel az európai politikusokat a hallatlanul rossz adatok tükrében.
Franciaországban a minap 6 milliárd eurós támogatási csomagot dolgoztak ki az autóipar megsegítésére, de az Európai Unió azon hivatala, amely az állami támogatásokat az esetleges piactorzító hatás szempontjából vizsgálja, még nem hagyta jóvá a csomagot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06