Az átmenő forgalomnak az M0-áson kell haladni
Januártól tovább szigorítják a teherautók budapesti közlekedését
Januártól egész Budapest területe teherforgalmi korlátozás alá esik, az átmenő forgalomnak döntően az M0-ás gyűrűt kell használnia - nyilatkozta Nyáry Krisztián, a városháza kommunikációs igazgatója az MTI-nek hétfőn.
2008.12.08 11:32MTIA Főpolgármesteri Kabinet hétfőn egyetértett azzal, hogy a jövő héten a Fővárosi Közgyűlés elé kerüljön a budapesti teherforgalmi stratégiáról és a városba behajtó teherautók számának korlátozásáról szóló javaslat. Az igazgató közölte, hogy a közgyűlés korábbi döntésének megfelelően az elmúlt hónapokban a gazdasági és a civil szervezetekkel, valamint a kerületekkel egyeztettek, és ezek eredményét is tartalmazza az előterjesztés.
A javaslat szerint az egész Budapestre kiterjedő tehergépjármű-korlátozás alól kivételt jelent az M3-as autópálya bevezető szakasza-Hungária körút-Róbert Károly körút-Árpád híd-Vörösvári út-Bécsi út és a Batthyány utca-Rákóczi utca-Szentendrei út-Vörösvári út-Bécsi út útvonal, amelyet az M0-ás gyűrű Óbudát elkerülő szakaszának megépüléséig korlátozás nélkül használhatnak a teherautók.
A koncentrikus övezeti rendszerben a 12 tonnánál nehezebb gépjárműveket a város egész területéről kitiltják. A belső városrészekbe pedig a 7,5 tonna , illetve a 3,5 tonna megengedett legnagyobb össztömegű teherautók sem hajthatnak be. A költözésre, az építőanyag és tüzelőanyag szállítására reggel 5 és 7 óra között, illetve este 18 és 22 óra között lesz lehetőség - jegyezte meg az igazgató.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


