BKK
Munkálatok miatt változik a 2-es villamos közlekedése
Változik a 2-es villamos közlekedése a Lánchíd alatti alagút helyreállítása miatt, július 4-től 31-ig.
2015.06.30 17:58MTIA Budapesti Közlekedési Központ (BKK) közleménye szerint a hétvégén a 2-es villamos rövidített útvonalon, csak a Közvágóhíd és a Boráros tér között közlekedik; a villamos által nem érintett szakaszon a Nyugati pályaudvarhoz közlekedő 2-es pótlóbusszal, valamint a 15-ös és a 115-ös autóbusszal lehet utazni.
Jövő hétfőtől a hónap végéig a villamos két szakaszon, megosztva jár: a Jászai Mari tértől csak a Széchenyi István térig, a Közvágóhíd végállomástól pedig az Eötvös térig visz utasokat; hétköznap a reggeli és a délutáni csúcsidőben emellett 2A jelzéssel is járnak villamosok, amelyek azonban a Közvágóhídtól csak a Március 15. térig közlekednek - írták.
A villamos két ága, a Széchenyi István tér és az Eötvös tér közötti távolság gyalogosan tehető meg, ezért egy lámpás átkelőhelyet helyeznek el ideiglenesen a Lánchíd pesti hídfőjénél.
Mint közölték: a 2-es villamos Lánchíd alatti alagútjának lejtős szakaszain a 2013 tavaszi-nyári árvíz nagyobb - azonban a biztonságos villamosközlekedést nem akadályozó - károkat okozott mind a betonburkolaton, mind a villamospályában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


