Népszerű "Playboy" sztár
Egyre kedveltebb a Volvo S80-as D5 AWD modellje
A Volvo S80 D5 AWD modellje, amely ebben az évben már elnyerte a magyarországi Playboy magazin Év Autója verseny Üzleti top autó kategóriában a legjobb ár-érték aránnyal rendelkező autónak járó első díjat is, úgy tűnik egyre népszerűbb a vásárlók körében.
2008.09.29 18:00ma.huA Volvo S80-as megjelenése maga a megtestesült skandináv elegancia – elegáns, harmonikus, tiszta és erőteljes. Minden alak és anyag a Volvo formanyelvének legújabb fejlődési stádiumát tükrözi.
A széles hűtőmaszk, a hangsúlyos vállvonalak és a jellemző V-alakú motorháztető garantálják a Volvo S80-as modelljének dinamikus megjelenését. Bőséges lábtér várja a vezetőt és utasait egyaránt – még az eleve tágas első generációs modellnél is több a hely.
A népszerű kőszén fekete és kvarcszürke Volvo-színek választható kombinálásával még megnyugtatóbb a harmonikus utastér. A szellőztetett és fűtött ülések nyáron hűtik, a hideg téli reggeleken pedig melegen tartják az Utazókat. A modern dízel-technológia révén a D5-ös motor gyorsabban és erőteljesebben reagál a gázadagolásra, miközben fogyasztása és károsanyag-kibocsátása is kedvező.
A 136 kW (185 LE) teljesítményű, alumíniumból készült D5-ös motor, sportos dinamizmust visz a vezetésbe. Négykerék hajtás, ha a tapadáshoz szükség van rá, energiatakarékos fronthajtás, ha nincs – a Volvo elektronikus vezérlésű összkerék hajtása minden helyzetben optimális megoldást kínál.
A rendszer a kerekek legkisebb kipörgésére is szinte azonnal reagál, így havas, sáros vagy vizes úton is megnyugtatóan stabil és irányítható marad az autó.
A biztonságot szinte a tökéletességig fokozták a Volvo tervezői. Az opcionális adaptív tempomatot ütközésveszélyre figyelmeztető és automatikus fékezőrendszer egészíti ki (CWAB), mely az autó előtti teret pásztázó kamera és radar jeleiből észleli a közelgő akadályt.
Ha az elektronika mindkét jelforrás alapján arra következtet, hogy a frontális ütközés elkerülhetetlen, az automatikus fékezőrendszer önműködően lefékezi az autót. Ha viszont a vezetőnek még van ideje beavatkozni, akkor a rendszer figyelmezteti őt és előkészíti a fékrendszert a vészfékezésre.
A CWAB nem feltétlenül képes megakadályozni a frontális ütközést, de segít csökkenteni az ütközés erejét, és ezzel a sérülések kockázatát. A rendszer ugyanakkor nem helyettesíti a biztonságos és figyelmes vezetést! A Volvo S80 a világ egyik legjobb autós audio rendszerét kínálja. Az 5X130 Wattos zenei teljesítményű digitális erősítő minden hangerőnél tiszta, torzításmentes hangélményt nyújt.
A valósághű, háromdimenziós hangzáshoz a világhírű Dynaudio hangszórógyár szakértőivel közösen kifejlesztett hangsugárzók is nagymértékben hozzájárulnak.
Az S80 minden audiorendszeréhez külső műsorforrás (AUX) csatlakozó is tartozik, így az iPod-on vagy más hordozható MP3 lejátszón tárolt zeneszámok az autó saját audiorendszerén keresztül is felcsendülnek.

Kapcsolódó írások:
- A Volvo XC60 jó választás az allergiában szenvedők számára is
- Képek: Új Volvo XC 60, az eddigi legbiztonságosabb és leglátványosabb Volvo
- Új vezető a Volvo Car Corporation élén
- Másfélezer autót szállít a Volvo a magyar Wáberer cégnek
- Már itt vannak az új Volvo Ocean Race modellek
- Véget ért a Volvo Adventure 2008-as svédországi döntője
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


