Hiába kérte a szabadlábra helyezését

14 halott az M43-ason - előzetesben marad a román sofőr

Hiába kérte a szabadlábra helyezését, továbbra is előzetes letartóztatásban marad az a román kamionsofőr, aki a gyanú szerint az M43-as autópályán október végén történt, tizennégy halálos áldozatot követelő balesetet okozta.

2011.11.16 13:45MTI

Cseh Attila, a Csongrád Megyei Bíróság elnökhelyettese szerdán azt közölte: a gyanúsított a jogerős végzés következtében december 3-ig előzetes letartóztatásban marad, azt követően a Szegedi Városi Ügyészség indítványozhatja az előzetes letartóztatásának a meghosszabbítását.

A szóvivő kitért arra, hogy a halálos tömegszerencsétlenséget eredményező közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt indult büntetőeljárásban a Szegedi Városi Bíróság az érintett kamion vezetőjének - a román állampolgárságú M. Ovidiu gyanúsítottnak - az előzetes letartóztatását 2011. november 3-án rendelte el. A végzés ellen a gyanúsított szabadlábra helyezése érdekében a gyanúsított és védője is fellebbezett. A Csongrád Megyei Bíróság másodfokú tanácsa a fellebbezéseket alaptalannak ítélte és az elsőfokú bíróság végzését helybenhagyta azzal, hogy megállapította, a gyanúsított szökésétől, elrejtőzésétől alappal lehet tartani, azonban nem áll fenn a büntetőeljárás megnehezítésének vagy meghiúsításának veszélye.

Október 31-re virradó éjszaka egy Szeged felé tartó, faanyagot szállító román kamion átszakította az M43-as autópálya szalagkorlátját, az oldalára borult, és az ellenkező irányba vezető pályatesten frontálisan összeütközött egy Makó felé haladó, szintén román kisbusszal.

Mindkét jármű lesodródott az útról és felborult.

A kisbuszban utazók közül tizennégyen meghaltak, köztük egy 6 éves kislány és egy 8 éves kisfiú.

A roncsból a tűzoltók egy túlélőt tudtak kiemelni - a gyermekek édesapját -, ő életveszélyes sérüléseket szenvedett. A kamion sofőrjét súlyos sérülésekkel szállították kórházba.

A baleset halálos áldozatai valamennyien román állampolgárok: Giurgiu megyéből, Alexandria városából, Neamt megyéből, Clejani településről, illetve Arges megyéből valók.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.