Árvíz után...
Nyolc településen másodfokú belvízvédelmi készültséget rendeltek el
Belvízveszély miatt nyolc Jász-Nagykun-Szolnok megyei településen másodfokú védelmi készültséget rendeltek el, a katasztrófavédelem szakemberei négy helységben segítik a lehullott nagy mennyiségű csapadék elvezetését.
2014.09.14 18:51MTI
S. Tóth Anikó megyei katasztrófavédelmi szóvivő tájékoztatása szerint Fegyverneken, Kengyelen, Martfűn, Törökszentmiklóson, Tiszatenyőn, Kunszentmártonban, Öcsödön és Tiszaföldváron lépett életbe a másodfokú belvízvédelmi készültség.
Jelenleg négy település lakóinak segít közvetlenül a katasztrófavédelem, miután Kunszentmárton, Szolnok, Törökszentmiklós és Zagyvarékas mélyebben fekvő részein okozza a legnagyobb gondot a vízelvezetés. Kitelepíteni senkit nem kellett, a közúti és a vasúti közlekedésben jellemzően nem volt fennakadás, de Szolnokon a Téglagyári út egy szakaszt lezártak, oda hétfőn a települési polgári védelmi mentőszervezet telepít szivattyút, és várhatóan még aznap délelőtt megszűnik az útakadály.
S. Tóth Anikó beszámolt arról is: Törökszentmiklóson harmincketten jelentkeztek önkéntesen azok közül, akiket a városvezető polgári védelmi feladatok teljesítésébe bevonhat. A szervezetbe beosztottak három helyszínen védtek homokzsákkal a lakóházakat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06