Magánszemélyek és cégek
Egyre nagyobb összegek miatt perlik az adóhivatalt
A pereskedésre tavaly legtöbbször az általános forgalmi adót érintően került sor, bírósági felülvizsgálatot a magánszemélyek is gyakran kérték, főként a vagyonosodási vizsgálatok megállapításai miatt.
2015.04.02 07:56MTIEgyre nagyobb összegek miatt perlik be a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt (NAV) a magánszemélyek és cégek, a tavalyi bírósági ügyek már majdnem nyolcvanmilliárdról szóltak - írja a Napi Gazdaság csütörtöki számában.
A lap szerint a pereskedésre tavaly legtöbbször az általános forgalmi adót érintően került sor, bírósági felülvizsgálatot a magánszemélyek is gyakran kérték, főként a vagyonosodási vizsgálatok megállapításai miatt. Ezek mellett sokszor az adta a jogvita alapját, hogy az illeték kiszabásánál a hatóság - az ügyfél szerint - helytelenül állapította meg az ingatlan forgalmi értékét.
Kis Péter András, a NAV szóvivője a lapnak elmondta, hogy az elmúlt évben emelkedett a hatóság pernyertességi mutatója. Megjegyezte: korábban általában az ügyek 72 százalékában fogadta el a bíróság a hatóság érveit, tavaly ez az arány 76,8 százalék volt.
A NAV évről-évre nagyjából hárommillió döntést hoz, ezek mindössze 0,1 százaléka jut el az ítélkező fórumok elé - fűzte hozzá a szóvivő.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:00 Washington légicsapást mért Iránra - amit eddig tudni lehet
- 12:52 Irán nemzetközi jogsértéssel vádolja az Egyesült Államokat
- 10:50 Netanjahu üdvözölte az Egyesült Államok iráni légicsapásait: Történelmi fordulópont
- 8:02 Az amerikai légierő sikeres csapást mért Iránra
- 6:16 Baleset a budaörsi repülőnapon: nézőkre dőlt egy LED-fal, hárman kórházba kerültek
- 22:43 Ezrek ünnepelték Stonehenge ősi köveinél a nyári napfordulót
- 20:07 Gyönyörű baleset - ütközés után beindult a tüzijáték-rakomány a kamionban - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06