NAV
Postai csomagban lapult a krokodil
A krokodilok veszélyeztetett állatnak minősülnek, így a bőrükből készült termékek behozatalához CITES engedély szükséges.
2014.09.22 09:27ma.hu
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei három krokodilbőrből készült kalapot foglaltak le a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, amelyek egy postacsomagban lapultak.
A szolgálatot teljesítő pénzügyőrök figyelmét egy Ausztráliából érkezett küldemény keltette fel. A csomag átvizsgálásakor kiderült, hogy az három krokodilbőrből készült kalapot rejt. A krokodilok veszélyeztetett állatnak minősülnek, így a bőrükből készült termékek behozatalához CITES engedély szükséges, amit ezen küldeményhez nem mellékeltek.
A pénzügyőrök a kalapokat természetkárosítás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja lefoglalták, és feljelentést tettek az illetékes rendőri szervhez.
Az elmúlt időszakban a pénzügyőrök a csomagok átvizsgálásakor több esetben bukkantak állatokból készült termékekre, amelyekhez nem volt engedély csatolva. A vizsgált csomagokból előkerültek kipreparált aligátorfejek, aligátor-bőr karóraszíj, sőt egy kígyóbőr- betétekkel ellátott női táska is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:16 Baleset a budaörsi repülőnapon: nézőkre dőlt egy LED-fal, hárman kórházba kerültek
- 22:43 Ezrek ünnepelték Stonehenge ősi köveinél a nyári napfordulót
- 20:07 Gyönyörű baleset - ütközés után beindult a tüzijáték-rakomány a kamionban - videó
- 18:53 Újabb idegenhonos faj bukkant fel az Alcsi Holt-Tiszán - már szaporulat is bizonyítható
- 16:03 Alien-szerű lények vonultak át az úton Kingsportban - videó
- 14:31 Hatalmas tűz tombol a horvát tengerparton
- 12:11 Egy idős férfi autóval ment le Róma híres nevezetességén, a Spanyol lépcsőn - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06