Budapestre érkezik az albán miniszterelnök
Sali Berishával találkozik Orbán Viktor
Orbán Viktor kormányfő ma megbeszélést folytat Budapesten Sali Berisha albán miniszterelnökkel.
2012.03.19 07:37MTIAz albán kormányfőt délelőtt katonai tiszteletadással fogadják a Parlament előtti Kossuth Lajos téren, majd a két miniszterelnök az Országházban folytat eszmecserét. Ezt követően sajtótájékoztatót tartanak.
Orbán Viktor miniszterelnök tavaly júniusban találkozott az albán kormányfővel, amikor a magyar EU-elnökség jegyében szervezett nyugat-balkáni körút keretében Albániába látogatott. Tiranában tárgyalást folytatott Sali Berishával, és előadást tartott a Tiranai Egyetemen. Orbán Viktor európai érdeknek nevezte, hogy Albánia mielőbb csatlakozhasson az Európai Unióhoz, amelyhez magyar támogatást ígért.
Albánia 2006 óta az Európai Unió (EU) társult országa, 2009 áprilisában kérte felvételét az EU-ba.
Sali Berisha hivatalos látogatása Fotó: MTI
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


