Egy művész-házaspár közös kiállítása!
Együtt a művészetben a Magyar kultúra napján!
Másodszor állítja ki közösen munkáit a művész-házaspár. Először hatvanéves korukat ünnepelték közös tárlattal a Kossuth Lajos Tudományegyetemen. A mostani, második alkalom a Magyar Kultúra napja előtt tiszteleg. "Ünnepivé avatja a tárlatot" - mondta Madarász Gyula.
2009.01.22 19:00ma.huA kollekció régebbi – díjakkal is elismert – és újabb munkákból áll. A kiállítótér bejárat felöli oldalán mindkét művész újabb alkotásiból látható sorozat.
– " Még élt Ceausescu, amikor a Gyergyói hajnal című kép készült. Az Országos Nyári Tárlat díját kaptam érte." – mondta Madarász Gyula.
A késői virágzás az elszárnyaló időt jeleníti meg: az őszülő időben kinyíltak a virágok, a festmény előtérében tojásokkal telt madárfészek szimbolizálja, hogy van jövő, folytatás.
Egymást követik – régebbi és újabb, statikusabb és mozgalmasabb – képei a Hortobágynak.
– " Szerelmem a Hortobágy, a legtöbb képem a magyar pusztát jeleníti meg. Az újabb képek egyike elüt a többitől: belső térbe, egy műterembevezeti a nézőt. A pannonhalmi művésztelepen született. A régi, örökségünk romjai című sorozat egyik darabja is bemutatkozik; e képek a Bács-Kiskun megyei élő – mára megsemmisült – tanyákat örökítették meg. A képek akvarellel és gouache (gvas) technikával készültek. Emez az akvarell és a tempera előnyös tulajdonságait képes kiemelni és összeadni." – ismertette a művész.

– " Szemben kastélyruhák láthatóak. A gödöllői kastély felújításakor készültek úgy, hogy hangulatukban, motívumoikban illeszkedjenek a környezetükhöz." – mondta Madarász Kathy Margit Ferency Noémi-díjas textilművész.
A motívumokat – mint munkáiban általában – maga teremtette. Ám vannak népi ihletettségű motívumok: például az István király és a kereszténység felvételének emlékére készült kollekció darabjai (fehér alapszínű munkák).
– A mennyegzői ruhák is népi ihletettségűek: az foglalkoztatott, hogyan lehet a mai kornak megfelelő, a szokásostól eltérő, mégis a népi archaikumot továbbvivő darabokat alkotni. Régi korok viseletét – például a reneszánszt – írja át a mai ember számára a tér frontján álló fekete sorozat.
Az anyagot a falitextilek is kiegészítik: a síkba leegyszerűsített formákkal kísérletezett a művész.