A támadásban hét ember meghalt

Kenyában fegyveresek tüzet nyitottak egy mecsetre

Fegyveresek tüzet nyitottak egy mecsetnél csütörtökön Kenya keleti részében, a támadásban hét ember meghalt.

2013.02.21 11:36MTI

Maalim Mohammed, Garissa megye rendőrfőnöke azt mondta, hogy a kenyai-szomáliai határ közelében fekvő Malele falu mecsetét nyolc, gépkarabéllyal felfegyverzett támadó vette tűz alá. Egyelőre nem tudni, mi volt a merénylők indítéka.
   
Kenya azóta vált a terrorcselekmények célpontjává, hogy fegyveres erői csatlakoztak az Afrikai Unió Szomáliába vezényelt csapataihoz az al-Shabaab szomáliai iszlamista fegyveresek elleni küzdelemben.
   
A mostani támadás két héttel a kenyai parlamenti választások előtt történt. Sokan attól tartanak, hogy az al-Shabaab fegyveresei támadásaikkal a választások megzavarására törekszenek.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.