Óceánjáró balesete
Megkezdték az üzemanyag kiszivattyúzását a Costa Concordiából
Megkezdték az üzemanyag kiszivattyúzását a január közepén az olasz partoknál szerencsétlenül járt luxus óceánjáró roncsából - jelentette be vasárnap délután a katasztrófa következményeinek felszámolásával megbízott kormánybiztos.
2012.02.12 20:00MTIA Costa Concordia 15 tartályában mintegy 2400 tonna dízelolaj van. A szakértők szerint az eltávolítása 28 napig tart majd. A munkát a tervezettnél egy nappal korábban kezdték meg.
A hajó január 13-án éjjel futott zátonyra Giglio szigeténél, a Tirrén-tengeren. A szerencsétlenségben a fedélzeten tartózkodó 4229 emberből 32 vesztette életét, köztük egy magyar állampolgár is. Közülük 15-nek a holttestét nem sikerült megtalálni.
A munkát a tervek szerint éjjel-nappal folytatják, ha az időjárás megengedi. Kezdetben hét tartályon dolgoznak egy holland és egy olasz cég szakemberei. Egyelőre óránként öt köbméter olajat szivattyúznak ki, a csúcsteljesítmény óránkét tíz köbméter lesz. Az üzemanyag eltávolítása után döntenek arról, hogy mi legyen a roncs sorsa.
Kapcsolódó írások:
- Le akarta győzni az óceánt - nem találják a magyar kenust
- Óceánjáró: a magyarok nagy része potyautas volt?
- Újabb holttestet találtak a Concordia hajótestében
- Elsüllyedt Óceánjáró - Hajóval közlekedni márpedig biztonságos?
- Tragédia az óceánjárón: borzalmakról beszélt a bárzongorista
- Csaknem 200 tonnányi drogalapanyagot foglaltak le Mexikónál
- Elsüllyedt óceánjáró - Öt holttestet találtak a roncsban
- Nem szerepelt az utaslistán: fantom-magyar az óceánjárón
- Friss képek az elsüllyedt az óceánjáróról: két magyart még mindig keresnek

Kinyomtatom
Fórumozok róla

Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


