Jóváhagyott alkotmányreform

Megkezdődtek Marokkóban az előre hozott választások

Előre hozott parlamenti választások kezdődtek péntek reggel Marokkóban a VI. Mohamed király által kezdeményezett és júliusban jóváhagyott alkotmányreform nyomán.

2011.11.25 10:00MTI

Közel 13,5 millió választópolgárt várnak az urnákhoz, akiknek az alsóház (képviselők kamarája) 395 tagjáról kell dönteniük. A voksoláson harminc párt képviselői mérkőznek meg egymással.

Az észak-afrikai ország 92 választókerületre van felosztva, amelyek összesen 305 politikust küldenek a kétkamarás parlament alsóházába. A maradék 90 képviselői hely 60 nőnek és 30 fiatalnak van fenntartva, őket egy országos listáról kell kiválasztani.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.