Fegyelmivel megúszták!
Cozma-ügy: buliztak a zsaruk, ezért késve értesítették a kollegáikat
Késve értesítették kollégáikat, ezért fegyelmi büntetést kaptak azok a rendőrök, akik a Cozma-gyilkosság éjjelén a veszprémi Patrióta lokálban és környékén voltak - írja a Magyar Nemzet.
2009.05.05 08:37Magyar NemzetNégy rendőr ellen indult vizsgálat, közülük hárman fegyelmit kaptak. Egyikük még a bűncselekmény elkövetése előtt elhagyta a szórakozóhelyet. Ketten a bár környékén, az utcán voltak, egy rendőr pedig a tánctéren tartózkodott.
Ő a késelés után megvárta kollégáit, később tanúvallomást is tett, de nem tudott érdemi információval szolgálni. A megyei főkapitányság szerint két szolgálaton kívüli rendőr a gyilkosság időpontjában érkezett a helyszínre. Tanúvallomást tettek ők is, de a bűncselekményt nem látták.