Változik a kötelezően foglalkoztatottak száma
Szeptemberben öt kategóriába sorolják a gyógyszertárakat
Szeptember elsejével a gyógyszertárakban dolgozók létszámát a gyógyszertár nyitvatartási ideje, valamint a befogadott vények száma határozza meg.
2013.08.30 10:35MTI
Az új szabályozás értelmében - amely öt kategóriába sorolja a gyógyszertárakat nyitvatartási idejük alapján - heti negyven óra nyitvatartási idő alatt egy gyógyszerészt, 41 és 48 óra közötti nyitvatartási idő között a gyógyszerészen kívül egy szakasszisztenst kell alkalmazniuk a patikáknak.
A 49 és 60 óra között nyitva tartó patikákban már két gyógyszerésznek és egy szakasszisztensnek kell lennie, a 61-70 órás nyitvatartási időt vállaló gyógyszertáraknak pedig már három gyógyszerészt és három szakasszisztenst kell alkalmazniuk. Az e felett nyitva tartó helyeknek pedig négy-négy alkalmazottat kell foglalkoztatniuk.
A minimumfeltételekről szóló szabályozás nem új keletű. Az egészségügyért felelős államtitkárság közlése szerint a 2011 júliusában - két év türelmi idővel - kihirdetett szabályozáshoz kapcsolódóan idén készült hatásvizsgálat alapján és a szakmai szervezetek javaslatainak figyelembevételével a korábban előírt minimumfeltételek módosultak több ponton.
Ezenfelül, ha a gyógyszertárban beváltott havi vények átlaga meghaladja a háromezret, akkortól háromezer vényekként további egy gyógyszerész vagy szakasszisztens foglalkoztatására kötelezett a patika.
Kapcsolódó írások:
- Szeptember 1-től újra kiváltható háromhavi gyógyszeradag
- Gyógyszer helyett hipnózissal zsibbasztotta magát a műtétre
- Halálbüntetés hamis gyógyszerért
- Nagy-Britanniában engedélyezték a hámsejtekből kiinduló bőrrák elleni gyógyszert
- Vesztegetés gyanúja: a kínaiaknak egy másik gyógyszercéggel is bajuk van
- Robbanás Óbudán: száz-, illetve kétszázezer forint rendkívüli segély a lakóknak
- Hogyan vált ki tüneteket a macskaszőr-allergia?
- Gyógyszerekből rakta ki Amy Winehouse arcképét
- Hat év alatt állítólag 109 milliárd forintnyit költött vesztegetésre a gyógyszergyártó
- Tavaly több mint 11 ezer gyógyszermérgezés történt