Hűtlen kezelés?
Nyomozás indult egy dunaújvárosi rendelő ügyében
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének megalapozott gyanúja miatt nyomoz a Veszprém megyei rendőrség a dunaújvárosi Zöld Rendelő Társasház eladása ügyében a városi kórház volt igazgatója és a döntést meghozó önkormányzati képviselők ellen.
2012.09.03 14:11MTIKómár Viktóra, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel hétfőn közölte, a nyomozás adatai szerint 2004. november 2-án Dunaújváros önkormányzata áron alul eladta a tulajdonában álló Zöld Rendelő Társasházban lévő ingatlanokat, majd a vevőtől a kórház indokolatlanul magas áron bérelte, ezért a fenti cselekményekkel az önkormányzatnak vagyoni hátrányt okoztak. Hozzátette: az ügyben a gyanúsítottak kihallgatása már megtörtént; részletesebb információkkal csak a nyomozás lezárása után tud szolgálni.
A szóvivő megjegyezte, az eljárást az Országos Rendőr-főkapitányság kijelölése alapján folytatja a Veszprém megyei rendőrség. Az ügyről a hétfői Magyar Nemzet a Dunaújvárosi Hírlap alapján számolt be, miszerint rabosították azokat a dunaújvárosi - többségében szocialista - önkormányzati képviselőket, akik megszavazták a helyi Zöld Rendelő Társasház eladását. A lap szerint az ingatlan értékesítésével, illetve a kórház általi visszabérlésével kapcsolatban többen tettek feljelentést, például a Jobbik helyi szervezete, a nyomozás 2010 októbere óta folyik.
A Magyar Nemzet azt írta, a tulajdonos dunaújvárosi önkormányzat a 2004. július 1-jei közgyűlésen döntött az eladásról. A vevő a telekért ötszázezer forintot, a felépítményért 129,5 millió forintot fizetett. A Dunaújvárosi Hírlapot idézve hozzátették, az utólagos értékbecslés szerint a valós ár 350-360 millió forint között lett volna.