Kupának sem kell a poszt

Mosonyi György távozik a Mol éléről

Távozik Mosonyi György 2011. április 30-án a Mol Nyrt. vezérigazgatói pozíciójáról, lemond igazgatósági tisztségéről, és a vállalat operatív irányításában nem vesz részt a jövőben.

2011.03.25 17:55MTI

A Mol új vezérigazgatója május 1-jétől Molnár József jelenlegi pénzügyi vezérigazgató-helyettes lesz.

A Mol felügyelőbizottságának elnöke, Kupa Mihály szintén lemondott tagságáról április 30-i hatállyal. Új felügyelőbizottsági tagnak Mosonyi Györgyöt javasolja az igazgatóság, az igazgatóság új tagjának pedig Világi Oszkárt, aki a Slovnaft vezérigazgatója és igazgatóságának elnöke, továbbá a Mol ügyvezető testületének tagja. Az új tagokat a Mol április 28-ra összehívott közgyűlése választja meg.

A Mol további szervezeti változásokat is bejelentett. E szerint május 1-jétől az új pénzügyi vezérigazgató-helyettes Simola József, aki 2006 óta tagja a Mol ügyvezető testületének.

A downstream üzletágat, amely magába foglalja a termék-előállítás és -kereskedelem, a kiskereskedelem és a petrolkémia üzletágat, Horváth Ferenc vezeti.

A kutatás és termelés üzletágat továbbra is Áldott Zoltán vezeti, aki egyben az INA Igazgatóságának non-executive elnöke. A stratégia üzletágat összevonják az üzletfejlesztési divízióval, és Galácz Ábel vezetése alá kerül.


A Mol kivételével erősödtek a részvények

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 189,50 pontos, 0,83 százalékos emelkedéssel, 23.030,38 ponton zárt pénteken.

A részvénypiac forgalma 14,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. A magyar piac egész nap szépen teljesített, szemben az európai tőzsdékkel, amelyek csak délután kezdtek fölfelé indulni - mondta Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője.

Hozzátette, hogy Magyarország iránt jelenleg optimista a befektetői hangulat uralkodik, amit a csütörtökön kibocsátott dollárkötvény sikere, illetve a forint erősödése is jelez. A kereskedő szerint az OTP árfolyamának emelkedésében is szerepet játszott a forint erősödése, mivel a forint a svájci frankkal szemben is erősödött, 205 forint közelébe csökkent a frank jegyzése. A frank árfolyama az egyik legnagyobb kockázati tényező az OTP számára, a banknak ugyanis óriási mennyiségű frankban kihelyezett hitelállománya van, és az árfolyam emelkedése növelheti a nem teljesítő hitelek arányát - fejtette ki.

Varjú Péter szerint a Mol gyengülése a szíriai lázongásokkal lehet összefüggésben. A Mol horvát leányvállalatán, az INA-n keresztül szénhidrogén kitermelésben érdekelt Szíriában. A Mol árfolyama 200 forinttal, 0,83 százalékkal 23.800 forintra csökkent, 2,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 109 forinttal, 1,96 százalékkal 5.684 forintra emelkedett, 10,1 milliárd forintos forgalomban. A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 1,37 százalékkal 593 forintra nőtt, forgalma 1,2 milliárd forint volt.

A Richter papírok 625 forinttal, 1,69 százalékkal 37.560 forintra drágultak, a részvények forgalma 607,2 millió forintot ért el. Az Egis árfolyama 150 forinttal, 0,77 százalékkal 19.700 forintra erősödött 374,3 millió forintos forgalomban. A BUMIX 1.932,54 ponton zárt pénteken, ez 13,24 pontos, 0,69 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.