A 2008. évi átlagos infláció 6,4 százalék lesz

Pénzügykutató: az idén és jövőre is 2,0 százalékkal nő a GDP

A Pénzügykutató Zrt. prognózisa szerint a korábban várt 2,3 százalékkal szemben az idén 2,0 százalékkal nő a GDP, s jövőre is hasonló ütemben emelkedik, miközben a 2008. évi átlagos infláció 6,4 százalék lesz, magasabb a tavaszi prognózisban közölt 6,0 százaléknál, de jövőre 4,3 százalékra csökken.

2008.10.06 11:25MTI

Az intézet hétfői tájékoztatóján Petschnig Mária Zita tudományos főmunkatárs elmondta: a magyar gazdaság kifelé araszol a gödörből, de ez is csak 2 százalékos gazdasági növekedést eredményezhet, miközben az egyensúlyi mutatók javulnak. A Pénzügykutató lefelé módosította korábbi, idei évre vonatkozó 3 százalékos beruházási prognózisát 0,9 százalékra, ugyanakkor jövőre 4 százalékos ütemet vár. 

Az ipari termelés új, idei 4,2 százalékos növekedési mutatója is kisebb a tavasszal közölt 7 százaléknál. Az intézet szerint az államháztartás GDP arányos hiánya eredmény szemléletben a korábban várt 4 százalékkal szemben az idén 3,6 százalékra csökken, jövőre 3,2 százalékra tovább mérséklődik.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.