Rendezetlen adósságok

Két görög pénzintézet "rossz bankot" alapít

Görögország két legnagyobb hitelnyújtója, a National Bank of Greece (NBG) és a Piraeus Bank azt tervezi, hogy a nem teljesítő hitelek átvételére úgynevezett rossz bankot létesít.

2013.10.06 16:02MTI

Az intézkedéssel a lakossági bizalmat kívánják helyreállítani a bankok.

A rendezetlen adósságok egyre nagyobb fejfájást okoznak a bankoknak Görögországban, ahol a gazdaság teljesítménye csaknem 25 százalékkal zsugorodott az elmúlt hat évben.

Június végén a négy legnagyobb görög pénzintézet 245 milliárd eurós együttes hitelállományában 29 százalék volt a nem teljesítő hitelek aránya. Ez csaknem háromszorosa a múlt évi 7,15 százalékos euróövezeti átlagnak.

A National Bank of Greece esetében a rossz hitelek aránya 24,4 százalék, a Piraeus Banknál 33 százalék volt. Az előbbi pénzintézet a következő két hónapban, az utóbbi 2014 első negyedévében tervezi felállítni saját "rossz bankját".

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.