Közel száz módosító indítványt nyújtanak be
Az LMP családbaráttá tenné a munka törvénykönyvét
Kaufer Virág kijelentette: az LMP közel száz módosító indítványt nyújt be a munka törvénykönyvére vonatkozó kormányjavaslathoz, amelyet családbaráttá szeretne tenni.
2011.11.16 14:45MTIAz ellenzéki képviselő azt mondta, hogy a kabinet által benyújtott előterjesztéssel nem értenek egyet, de ha elfogadják javaslataikat, akkor azok segítségével "valamelyest mégis védik a munkavállalók jogait".
Példákat sorolva elmondta, hogy a szülési szabadságról visszatért dolgozók indítványuk értelmében tárgyalhatnának az egyéni munkabeosztásukról. Hozzátette, hogy elképzeléseik alapján senkit nem lehetne indoklás nélkül kirúgni és a munkavállalók a szabadságuk kétharmadával rendelkezhetnének önállóan. Emellett a rájuk háruló kártérítési felelősségét is maximalizálnák az LMP-sek.
Elképzeléseik - összegzett - családbaráttá tennék az új munka törvénykönyvét, biztosítanák az alapvető munkavállalói jogokat és lehetőséget teremtenének a kollektív érdekérvényesítésre is.
Szabó Zsolt, a párt fejlesztéspolitikai szóvivője szerint ha nem fogadják el a javaslataikat, "sötét jövő vár a munkavállalókra", akik sokkal többet fognak dolgozni, sokkal kevesebb pénzért.
A politikus kijelentette, hogy a kormánytöbbség "a kizsákmányolás törvénykönyvével" nem teremteni, hanem megszüntetni fogja a munkahelyeket. Leszögezte, hogy a kiszolgáltatottság növelésével nem lehet munkahelyeket teremteni, "hacsak a kormány nem szeretné azt a gazdaságfejlesztési modellt lemásolni, amit követnek Bangladesben, Kínában és több ázsiai országban".