Negyvenet szórtak a zöld-fehérek

Könnyed Fradi-győzelem a Vác ellen

Hozta a kötelezőt a Ferencváros női kézilabdacsapata. Otthonukban sok gólt szerezve - bár sokat is kapva - múlták felül a Vác csapatát Elek Gábor tanítványai.

2009.01.15 07:59ma.hu

Kötelező mérkőzés elé nézett a népligeti alakulat szerda este a női kézilabda bajnokság soron következő találkozóján. Ennek megfelelően a vendég váciak ellen jól is kezdtek a zöld-fehérek: első találatukat Zácsik Szandra jegyezte, igaz, még csak hetesből. Ám az első negyed óra végére már meggyőzőbb, 11-5-ös előnyt mutatott az eredményjelző. Ekkor a pirosban játszó váciak edzője, Nyári József ki is kérte idejét. Az egy perces pihenőt követően a hatos Farkas megszerezte első találatát, ám a piros mezesek játéka sokkal nem lett jobb, Szamoránsky jó ütemmel fülelt le több átadást is, amikből megindulva tovább növelték előnyüket a népligetiek. Jól érzékelteti a mérkőzés képét, hogy a 20. percig kétszer annyi ferencvárosi találatot lehetett feljegyezni, mint vácit. 16-8 után közelebb jött kettővel a vendég alakulat, a játékrész hajrájára fordulva pedig néhány jól irányzott hetesnek köszönhetően ötre olvadt a hazaiak előnye. Elek Gábor időkérése nem a legjobban sült el: Szabó Edina két perces pihenőt, csapata pedig újabb hetest kapott, s csak Szucsánszki átlövésével és Kenyeres Fanni szélről dobott góljával sikerült megtartania a hazaiaknak öt gólos előnyüket. Az első harminc perc után így 20-15-ös állás mellett mehettek a csapatok pihenni.

A második játékrészt a vendégek kezdhették, ennek ellenére Szamoránsky újabb labdaszerzése után Szucsánszki talált a hálóba először, amire a hetes számú Szilágyi hetesből válaszolt a másik oldalon. Bár ekkor is csúsztak be hibák a hazaik védekezésébe, a helyenként jó és látványos támadójátéknak köszönhetően Berta szélről befutva szerezte meg beálló pozicióból a Ferencváros 27. találatát. Válaszul Ábrahám belőtte hatodik gólját, így Szucsánszki soron következő találatával már 28-22-t mutatott az eredményjelző tíz perc játék után. A 15. perchez közeledve Szamoránsky sorozatban háromszor is betalált, amire a vendégek csak egy góllal tudtak válaszolni, így a játékrész felénél 31-24-re mentek a házigazdák. Ezt követően a fiatal szélső, Szabó Edina vette át a góllövést, először bal szélről, majd letámadásból volt eredményes. Példáját Bari Nagy Regina is követte a másik szélről. Válaszul Ábrahám és Szilágyi találtak be Sidorova hálóba, így Szuszánszki átlövés gólját követően 35-28 volt a mérkőzés állása. A hazaiak a 22. perc végén kérték ki idejüket, ami után a 14-es Veszeli Judit talált be a hazaiak hálójába. Ezt Farkas harmadik, majd Schmidt első találatai követték, így nem kellett sokat várni a következő egy perces pihenőre: a 24. perc végén Elek Gábor, a hazaiak mestere kérte ki idejét. A következő támadásnál hetessel jutalmazták a vendégek védőmunkáját, így Szucsánszki Zita büntetője után ismét öt volt a két csapat közti különbség. Az utolsó négy perc már nagy változást nem hozott a játék képében, s végül a Ferencváros 40 - 32 arányba hozta a találkozót.

Összességében a hazaiak nagyobb erőfeszítés nélkül, néhol látványos játékot produkálva megérdemelten szerezték meg a győzelemmel járó két pontot.

Budapest Bank FTC - Vác NKSE 40-32 (20-15)
BOK, 2009. január 14, 500 néző.

Budapest Bank FTC: Gridnyeva Szvetlana, Zácsik Szandra (8), Szucsánszki Zita (13), Kenyeres Fanni (3), Irina Sidorova, Szamoránsky Anikó (1), Bari Nagy Regina (1), Szabó Edina (2), Dajka Bettina, Szamoránsky Piroska (6), Németh Csilla, Bogdán Nikolett (1), Berta Melinda(4). Edző: Elek Gábor

Váci NKSE: Juhász Edina, Orbán Adrienn(3), Orosz Eszter, Farkas Veronika(3), Szilágyi Anett(4), Laki Laura, Ábrahám Szilvia(10), Nábelek Noémi, Veszeli Judit(5), Gyetván Krisztina(2), Sipeki Flóra(1), Gerstmár Szilvia(1), Mezei Tímea, Schmidt Erika(1). Edző: Nyári József. Kiállítások: 2/1 Hétméteresek: Budapest Bank - FTC: 5/5, VÁC: 6/6

Edzői vélemény:
Nyári József (Vác): Jobban szerettünk volna csak 4-5 góllal kikapni. Szerintem elkerülhető gólokat kaptunk, ami a kevés falt miatt volt. Hagytuk felgyorsulni a Fradi játékát. Mindenesetre a Hódmezővásárhely elleni meccsre jó felkészülés volt a mai találkozó. Nem szívesen emelnék ki senkit, bár tény, hogy Ábrahám Szilvinek ment a legjobban a játék.

Elek Gábor (FTC): Úgy érzem, hogy az elmúlt időszakhoz méltatlan volt a teljesítményünk. Dekoncentráltan játszottunk, ráadásul szerintem komolyabban kellett volna venni a mérkőzést. Kicsit leültünk a mostani viszonylagos sikerszéria után, de garantálom, ez már a következő mérkőzésen nem így lesz. Talán Szamoránsky az egyedül, akit kiemelnék a mérkőzésen.

Szamoránsky Piroska: A lényeg szerintem az, hogy megszereztük a két pontot. Nehéz meccsek előtt állunk, és valószínűleg másra számított a mester. Mohácson, a Pécs ellen nyernünk kell, s természetesen szeretnénk a Győrt is megfogni. Tudjuk, hogy ez nem lesz könnyű, de szeretnénk kihasználni a hazai pálya előnyeit, hisz hol máshol foghatnánk meg őket, mint a Népligetben.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.