A magyar középpályás vágta be a gólt
Tóth Balázs kellett a Genk győzelméhez
A magyar középpályás találata is kellett a győzelemhez - A negyedik Genk a nyolcadik helyet elfoglaló Cercle Brugge csapatát fogadta a belga pontvadászat 14. fordulójában, vagyis mindenképpen kiélezett találkozóra volt kilátás.
2008.11.30 11:30nb1.hu - Fotó: stopli.huA szurkolóknak - különösen a hazaiaknak - nem is kellett csalódniuk, ugyanis egy izgalmakban, fordulatokban gazdag 90 percnek lehettek szemtanúi.
Az első gólt a genki Carlos szerezte, majd Jasjtsjoek hozta vissza a 13 forduló alatt mindössze egy vereséggel álló CB-t a meccsbe.
A vendégek aztán mégsem örülhettek sokáig az egyenlítésnek, mivel Dugary Ndabashinze még a szünet előtt 2-1-re módosította az állást.
A fordulás után sem állt le a Genk, és az elmúlt héten, a Gent ellen is eredményes Tóth Balázs góljával még biztosabbá tette előnyét.
A végeredményt (3-2) a brugge-i De Sutter állította be a 64. percben - ekkor már a második hazai gólt szerző Dugary helyett beálló Tőzsér Dániel is a pályán volt.
A KRC Genk ezzel a sikerrel továbbra is szorosan tapad a "nagyokra", vagyis az Anderlecht, Club Brugge, Standard Liége trióra.