Sakk

Lékó-Li Csao - A magyar nagymester kikapott a negyedik partiban

Lékó Péter vereséget szenvedett a kínai Li Csaótól a Szegeden zajló sakk párosmérkőzés negyedik partiján, így ellenfele 3-1-re vezet.

2015.08.18 19:59MTI

A viadal honlapja szerint a keddi mérkőzésen a világranglista 33. helyén álló, s a világos bábukat irányító Lékó riválisának 46. lépését követően adta fel a küzdelmet. A hatjátszmás párharc következő partija szerdán 15 órakor kezdődik, akkor a 26 éves, a világranglistán 14. Li lesz világossal.

A párosmérkőzés csütörtökig tart, s ha döntetlenre végződik, két rapid játszma következik. Amennyiben a játékosok akkor sem jutnak döntésre, "hirtelen halál" jön, amikor a világosnak öt, a sötétnek négy perc gondolkodási ideje van, de a sötéttel játszónak elegendő a döntetlen a végső sikerhez.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.