Gascoigne-t 1000 euró megfizetésére kötelezték
Elismerte bűnösségét a testi sértéssel vádolt ex-középpályás
Elismerte bűnösségét az ittas állapotban elkövetett testi sértéssel, valamint rendzavarással vádolt Paul Gascoigne, az angol labdarúgó-válogatott korábbi kiváló középpályása, akit az eset nyomán 1000 fontos (csaknem 350 ezer forint) pénzbüntetésre köteleztek.
2013.08.05 17:50MTI
A 46 éves exsportolót - aki hosszú ideje küzd az alkoholizmussal - a stevenage-i vasútállomáson vették őrizetbe július 4-én, miután összetűzésbe keveredett egy szolgálatot teljesítő biztonsági őrrel.
"Örülök, hogy elismerte a felelősségét, de az eset óta már elnézést kért a viselkedéséért, én pedig elfogadtam a bocsánatkérését" - írta hétfői közleményében Jack Sherrington, az ügyben érintett biztonsági őr, aki hozzátette, sem neki, sem pedig Gascoigne-nak nem volt könnyű feldolgoznia a történteket, ugyanakkor az exfutballista vallomásával ő a maga részéről lezártnak tekinti az ügyet.
Gascoigne 1988 és 1998 között 57 alkalommal viselte az angol válogatott mezét, a Premier League-ben 260 bajnoki meccset játszott a Newcastle United, a Tottenham Hotspur, az Everton és a Middlesbrough színeiben. Pályafutása során szerepelt még az olasz Lazióban, valamint a skót Glasgow Rangersben is.