Az angol királynőnek köszönhetjük a Tubatigrist?
Brass in the Five: II. Erzsébet személyesen köszönte meg az előadást
A Brass in the Five rézfúvós zenekar egy igazi "véletlennek" köszönheti születését. 1992-ben II. Erzsébet angol Királynő magyarországi látogatása alkalmából a Zeneakadémiát kérték fel egy ünnepi koncert megszervezésére.
2009.07.14 18:00ma.huMivel a Királynő köztudottan kedveli a rézfúvós zenét, ezért adta magát, hogy egy rézfúvós kvintett zenéljen a koronás főnek. Így állt össze egy alkalmi koncert erejéig az öt fiatal zenésztanuló. A bemutató után II. Erzsébet személyesen köszönte meg az előadást a fellépőknek: „Remélem, még találkozom ezzel a remek együttessel!”.
Ez az igen megtisztelő mondat gyújtotta lángra a szikrát a fiatalokban, és alakították meg a Brass in the Five zenekart. Játékuk azóta számos zeneszerzőt és világhírű művészt is megihletett már. 8 lemezük jelent meg a legkülönbözőbb stílusokban, és bejárták a hazai és a nemzetközi koncerthelyszínek legjavát. Saját feldolgozásaik különlegességek, melyet az összetéveszthetetlen Brass in the Five hangzással fűszerezve tálalnak igazi csemegeként. A zenekar az utóbbi időben már nem csupán a felnőtt zenerajongókat szólítja meg előadásaival. Méhes Csaba pantomimművész bevonásával életre hívták a Brass Cirkuszt. Az előadás a tavalyi Fringe Fesztivál szakmai és gyerek zsűrijének is elnyerte az elismerését.
A Mese a Tubatigrisről és a Trombitaparipáról egy olyan „cirkuszi előadás”, ahol a zenekar és a közönség tudta nélkül szabadságolták a társulatot. Így a mit sem sejtő 5 zenész és a bohócnak öltözött Méhes Csaba kezdik el az előadást a „valódi” cirkusz helyett, sőt a nézőket is bevonják az előadásba. És innen közel egy órányi önfeledt kacagás következik kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Az előadás olyannyira sikeres, hogy a „társulat” immár 20 állomásos turnén van túl.
Ebben a hónapban még láthatjuk őket Budapesten, a Mammutban is (július 29-én), de utána közel egy hónapos pihenésre vonul el a Tubatigris.