Konfliktus

Ukrajna után Kínában is elkezdődött a forradalom? - videók!

Lázadás Sanghajban, mivel a kínai kommunista rezsim koronavírus megfékezésére bevezetett drákói szigorításai miatt a lakosok kifogytak az élelmiszerekből.

2022.04.10 20:14ma.hu

Lázadás tört ki Sanghajban szombat este, mivel a kínai kommunista rezsim drákói szigorításai miatt a koronavírusos megbetegedések felszámolása érdekében a lakosok kifogytak az élelmiszerekből - miközben a megbetegedések száma folyamatosan emelkedik.

Kína legnagyobb városát és pénzügyi központját 23 napja zárlat alatt tartják, annak ellenére, hogy a közegészségügyi tisztviselők figyelmeztettek, hogy az Omicron Covid variáns annyira fertőző, hogy a zárlatokkal nem lehet kiirtani.

A sanghaji lakosok naponta csak egyszer hagyhatják el otthonukat, hogy élelmet gyűjtsenek, a fertőzött kínai gyerekeket pedig elválasztották szüleiktől, annyira próbálják kétségbeesetten megakadályozni a vírus terjedését.

Egy szombati videón az is látható volt, amint egy "Covid védelmi felügyelő" egy lapáttal agyonvert egy corgi kutyát, mert a gazdája koronavírussal fertőzött.

A hivatalos statisztikák szerint, amelyek valószínűleg alulbecsülik a fertőzések valódi számát, a Covid megbetegedések száma pénteken rekordszintre, 23 600-ra emelkedett Kína legnagyobb városában.

A 26 millió sanghaji lakos továbbra is élelmiszerhiányra panaszkodik, mivel nincsenek futárok a kiszállításhoz, és bizonytalan, hogy mikor ér véget a zárlat.

A kétségbeesett lakosok a Weibo kínai állami cenzúrázott oldalon megosztott és gyorsan törölt videók szerint szombat este kifosztották a sürgősségi élelmiszer-ellátó pontokat.

A videókon az is látható, hogy sanghaji lakosok tömegei rohamozzák meg a boltokat a ki nem szállított élelmiszercsomagokért.

Sanghaj 26 millió lakosú, és a világjárvány kezdete óta a legkeményebb zárlat alatt van a világon - több mint három hete.

Jared T. Nelson amerikai ügyvéd, aki a városban él, a Twitteren azt írta, hogy minden lakóházból csak két ember mehet ki naponta az élelmiszercsomagokért.

Az önkénteseknek teljes fehér védőruhát kell viselniük, és két órájuk van a munka elvégzésére.

Nelson elmondta: azt mondták neki, hogy az úgynevezett központi karanténközpontokban, ahová a fertőzött betegeket viszik, "szörnyűek" a körülmények.

Mint írta: "Nincsenek zuhanyzók, csak hordozható vécék, nincs meleg víz, és természetesen nincs magánélet".

A jogtanácsos azt is elmondta, hogy az élelmiszer-szállítmányokat rendszeresen lemondják, mivel a készletek fogynak.

A város egyes részein sokkal jobb az élelmiszerellátás, mint máshol - mondta.

Más, helyiek által közzétett videókon tömegek láthatók, amint megpróbálják áttörni a hatóságok által felállított akadályokat.

Egy Weibo-felhasználó azt mondta, hogy felszólították őket, hogy vegyék le a sanghaji ellátóállomáson történt dulakodásról készült videót.

Miután több ezer kommentet és megosztást gyűjtött, a felhasználó levette a posztot, és egy egyszerű feliratot írt hozzá: "Töröltem".

A Jiutingi fosztogatás egy másik szemtanúja tweetelt: "Az incidens oka az volt, hogy ellátmányt akartunk".

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.